معرفی دزدگیر ترانس برق

معرفی دزدگیر ترانس برق

پس از فراگیر شدن سرقت ترانسفورماتورها، برخی از شرکت های فعال در حوزه ی سیستم های امنیتی، اقدام به ساخت دستگاههای هشدار سرقت ترانس برق نمودند تا بتوانند معضل ایجاد شده را کنترل نمایند. اساس کار این سیستم ها بر مبنای اعلان قطع شدن برق ترانسفورماتور از طریق شبکه مخابراتی می باشد. به عبارت دیگر این دستگاهها قطع شدن برق را به کاربران از طریق پیامک یا تماس تلفنی اعلام می کنند. در برخی نمونه ها سیستم ضد سرقت ترانس در محیط بیرون و بر روی ترانسفورماتور نصب می شود که در دید سارقان قرار دارد، این موضوع سارقان را از وجود دستگاه آگاه می سازد و این امکان را در اختیار آنها قرار می دهد که بتوانند دستگاه را غیر فعال کنند. به واقع استفاده از این نمونه دستگاه کارایی لازم را نخواهد داشت.

از دیگر معایب این نمونه دستگاهها می توان به عدم پوشش سرقت کابلهای موجود در مسیر تابلوها اشاره کرد که این نوع سرقت نیز بسیار رایج است.

یکی از مهمترین مواردی که در رابطه با این دستگاهها باید مد نظر قرار داد این است که دستگاه ضد سرقت ترانس استانداردهای لازم را داشته باشد چراکه استفاده از دستگاههای با کیفیت پایین که هیچ گونه مجوزی از ارگانهای ذیصلاح ندارد می تواند خسارات جبران ناپذیری را در پی داشته باشد. عدم کارایی مناسب در زمان سرقت، سوختن الکتروموتور یا الکتروپمپ و آسیب به سایر تجهیزات موجود از جمله خسارت های ناشی از استفاده از دستگاههای بدون مجوز رسمی می باشد.

جهت مطالعه بیشتر می توانید به لینک  Nettcall-TC102 مراجعه فرمایید.

0 دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

"نظر شما مهم است: با اشتراک‌گذاری تجربیات خود، به بهتر شدن ما کمک کنید."