چرا دزدگیر های قدیمی برای جلوگیری از سرقت کافی نیستند؟

چرا دزدگیر های قدیمی برای جلوگیری از سرقت کافی نیستند؟

 

 

چرا دزدگیر های قدیمی مفید هستند اما برای جلوگیری از سرقت کافی نیستند؟

محدودیتی واضحی که دزدگیر های قدیمی و رایج  دارند این است که آن‌ها قادر به متوقف کردن دزد نیستند، بلکه تنها از وقوع سرقت اطلاع می‌دهند. این بدان معناست که دزد فرصت دارد تا با ایجاد هرج و مرج هر چه بخواهد دزدی کند.

دزدگیرهای رایج  مانند دستگاه های ضد سرقت، حسگرها، مادون قرمز و دوربین های مدار بسته در بیشتر موارد توسط برخی نادیده گرفته می شوند عملکرد این سیستم ها به گونه ای هست که یک نفوذ و خطر را گزارش می کند، اما مانع از فعالیت دزدان نمی شوند.

دزدگیر  مه پاش چیست؟

دزدگیر مه پاش یک دستگاه تولید کننده مه غلیظ سفید رنگ است که از این طریق مانع دید و جلوگیری از دسترسی دزد به اقلام برای سرقت است، که بیشتر در انبار کالاهای با ارزش بالا استفاده می‌شود و این دزدگیر توسط پلیس و بیمه‌گران توصیه می‌شود.

 دزدگیر مه پاش از یک مایع خاص برای آزاد کردن یک مه غلیظ استفاده می‌کند این مه برای تنفس ایمن است و معمولاً به صورت خشک ساخته می‌شود تا از آسیب الکترونیکی‌ جلوگیری شود.

در سال های اخیر دزدگیر مه پاش به طور چشمگیری محبوب شده است. دزدگیر مه پاش یکی از موثرترین وسایل امنیتی در جلوگیری از سرقت شناخته شده است. برخلاف سیستم های هشدارسرقت سنتی که تنها سارق را می ترساند و اعلام خطر سرقت میکند، دزدگیر مه پاش با احاطه کردن سارق با مه غلیظ و سفید، مانع دید دزد میشود و در نتیجه به طور فعال از وقوع سرقت جلوگیری می کند. دزدگیر مه پاش یک اقدام امنیتی است که به عنوان یک بازدارنده قوی در برابر سارقان عمل می کند، خسارات ناشی از سرقت را به حداقل می رساند.

 

 

چه کسی می تواند از دزدگیر مه پاش بهره مند شود؟

امروزه، دزدگیر مه پاش برای همه هستند و به مشاغل بزرگتر محدود نمی شود، زیرا دزدگیر مه پاش نیازهای مشاغل کوچکتر را نیز برآورده می کند. دزدگیر مه پاش با حجم ها و عملکردهای مختلف که عرضه می شوند که آنها را برای اندازه های مختلف اتاق و نیازهای امنیتی مناسب می کند. دزدگیر مه پاش برای حفاظت از انواع فضاها - از فروشگاه های کوچک تا بزرگترین انبارها - استفاده می شود.

دزدگیر مه پاش چگونه کار می کنند؟

آزاد کردن مه:

  دزدگیر مه پاش از یک مایع ویژه ای برای آزاد کردن یک مه غلیظ استفاده می‌کند. به این صورت که این مایع توسط دزدگیر مه پاش گرم میشود و از طریق یک یا چند نازل مه غلیظ و سفید رنگی را تخلیه میکند تا کل محیط را پر و  به طور کامل مانع دید شود که این مه برای تنفس بی خطر است . اندازه مخزن مایع، قدرت دستگاه و زمان آزاد سازی مه مواردی هستند که  توسط کاربران قابل تنظیم می باشد.

عملکرد دزدگیر مه پاش:

دزدگیر مه پاش به صورت خودکار توسط یک سیستم هشدار یا معمولاً توسط مشتری یا اپراتور ایستگاه مرکزی نظارتی فعال می‌شود که دزدگیر مه پاش به سرعت یک مانع دود غلیظ ایجاد می‌کند. هر چه زمان بگذرد، ادامه میدهد تا اتاق را با مه غلیظ پر کند.

دزدگیر های مه پاش دارای تنظیمات حجم و زمان انتشار انعطاف پذیر هستند. پیدا کردن مدل دزدگیر مه پاش مناسب که با مشخصات یک اتاق مطابقت داشته باشد بسیار مهم است. دزدگیر های مه پاش نیز از نظر اندازه و وزن متفاوت هستند. از آنجایی که دزدگیر مه پاش یک دستگاه امنیتی است، باید دارای یک بدنه فولادی مقاوم در برابر ضربه نیز می باشد.

مختل شدن فرایند سرقت:

پر شدن ناگهانی فضا از یک مه غلیظ دزدان را متحیر و مانع دید آن ها میشود و در نهایت دزدان را مجبور به ترک محل می‌کند. در مواردی که دزدان محل را ترک نکردند، مه غلیظ به آن‌ها تقریباً امکان دیدن هیچ چیزی را نمی‌دهد، بنابراین در نهایت فرآیند سرقت مختل میشود و خسارات ناشی از سرقت را به حداقل می رساند.

 ماندگاری مه:

با توجه به ماندگاری مه دید ممکن است برای مدتی از 20 دقیقه تا چند ساعت مختل شود. عوامل موثر بر مدت زمان عبارتند از قدرت دزدگیر مه پاش، مدت زمان تولید مه، اندازه اتاق و تهویه هوا (مانند پنجره های باز یا فن ها) می باشد .

ماهیت مه های تولید شده توسط دزدگیر مه پاش:

مه تولید شده تنفسی است، ایمن و بی‌خطر است. باعث ایجاد هیچگونه رسوبی در محیط نمی‌شوند و فاقد لمس چرب هست ، که امنیت و سلامت افراد حاضر را تضمین می‌کند همچنین  مه تولید شده توسط دزدگیر مه پاش بر روی محیط اثری بر جای نمیگذارد.

.

 

0 دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

"نظر شما مهم است: با اشتراک‌گذاری تجربیات خود، به بهتر شدن ما کمک کنید."